Doktor No - Informace

27. dubna 2008 v 14:50 | Jan Chrbját |  Filmy James Bond

Doktor No - Informace o filmu

Doktor No je první se série Bondovek byl natočen roku 1962 . Jamese Bonda si zahrál Sean Connery . Filmaři a Ian Fleming si nebyli jisti jestli je Sean Connery dobrá volba , nakonec zjistili , že je to vynikají cí volba . Film Doktor No je na svou dobu velice dobrý . A podle mne patří k výborným filmům Jamese Bonda . James Bond dostal v Doktoru No novou zbraň ( více v rubrice Bondova auta a vynálezy klikněte )
Obsah filmu :
Na Jamajce byl zavražděn agent britské tajné služby. Vyšetřování jeho násilné smrti přivádí JAMESE BONDA stále blíž k záhadnému čínskému vědci. DR. NO má přísně střeženou lanoratoř v Crab Key. AGENT 007 se neobejde bez agenta CIA Felixe Leitera, ale především musí uniknout vrahům, kteří se ho snaží nejrůznějším způsobem zbavit. Od Honey, půvabné lovkyně mušlí, se BOND dozví o záhadném drakovi. Během noci pak spolu zažijí útok tanku chrlícího oheň a stanou se zajatci muže, který se chystá ovládnout svět.
Doktor No vyšel v několika edicích na kazetách a dvd ( klikněte ) . V listopadu 2006 vyšla nová edice všech Bondovek ( do 20 bondovky ) na dvd , na filmu byl udělán nový obraz snímek po snímku a nový český zvuk 5:1 . Nejnovější edice obrázek v pravo dole , nehoře v pravo ten malý starší edice .
Originální název: Dr. No.
Světová premiéra: 5. října 1962
Natočeno: Velká Británie 1962
Režie: Terence Young
Scénář: Richard Maibaum (podle románu Iana Fleminga)
Kamera: Ted Moore
Hudba: Monty Norman orchestr - hudba která zazníváve všech bondovkách je v této úvodní .
Hrají: Sean Connery (James Bond), Ursula Andress (Honey Ryderová), Jack Lord (Felix Leiter), Bernard Lee (M), Anthony Dawson (profesor Dent), John Kitzmiller (Quarrel), Lois Maxwell (slečna Moneypennyová), Joseph Wiseman (dr. No)
Délka: 110 minut
Žánr: Akční , Thriller
Více informací o této Bondovce i v jiných rubrikách a ještě budou přibývat informace o této Bondovce .
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.