Goldfinger - Info

21. června 2008 v 14:25 | Jan Chrbját |  Filmy James Bond

Goldfinger - Informace o filmu

Goldfinger je třetí Bondovka byla natočena roku 1964 . Jamese Bonda si zahrál Sean Connery. Goldfinger byl velký světový trhák koho do této doby nepřilákali předchozí filmy na Goldfingra do kina určitě přišel v této době bylo navíc kino velice oblíbené místo na strávení volného času. Tento film vypadal na svou dobu tak trochu jako z budoucnosti, protože James měl krásné auto s navigací bydlel v nádherném hotelu a Goldfinger byl nesmírně bohatý tuďíž prostředí kolem Bonda bylo překrásné. Jak už jsem se zmínil v této Bondovce se objevilo poprvé auto speciálně upravené pro Bonda ( viz vrubrice Bondova auta a vynálezy klikněte ). Goldfinger podle mne patří k výborným filmům Jamese Bonda, díky krásným natáčecím místům a samozřejmě nejen toho .
Obsah filmu :
Málokterý zločinec na světě dokáže se zlatem to, čeho je schopen Auric GOLDFINGER. Zároveň nesnese, aby mu kdokoliv stál v cestě.j JAMES BOND mu sice překazí partičku karet, ale žena, kterou donutil, aby mu pomohla, zemře. Také AGENT 007 nemá při honičce s GOLDFINGEREM šanci. Dostane se do rukou muže připravujícího útok na americkou základnu Fort Knox. Kupodivu ho nezajímá zlato v pevnosti. Plánuje totiž výbuch atomové bomby. Zničí-li poklad, otevírá se mu cesta k nesmírnému zisku.
Goldfinger vyšel v několika edicích na kazetách a dvd ( klikněte ) . V listopadu 2006 vyšla nová edice všech Bondovek ( do 20 bondovky ) na dvd , na filmu byl udělán nový obraz snímek po snímku a nový český zvuk 5:1 . Nejnovější edice obrázek v levo dole , nehoře v pravo ten malý starší edice .
Originální název: Goldfinger
Světová premiéra: 17. září 1964
Natočeno: Velká Británie / USA 1964
Režie: Guy Hamilton
Scénář: Richard Maibaum, Paul Dehn
Kamera: Ted Moore
Hudba: John Barry - Goldfinger zpívá Shirley Bassey
Hrají: Sean Connery (James Bond), Gert Fröbe (Auric Goldfinger), Bernard Lee (M), Martin Benson (Solo), Cec Linder (Felix Leiter), Lois Maxwell (slečna Moneypennyová), Honor Blackman (Pussy Galoreová), Burt Kwouk, Desmond Llewelyn (Q), Garry Marshall .
Délka: 112 minut
Žánr: Akční, Thriller, Dobrodružný
Více informací o této Bondovce i v jiných rubrikách a ještě budou přibývat informace o této Bondovce .
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ×Domča× ×Domča× | Web | 28. srpna 2008 v 21:36 | Reagovat

Ahojky aj vy mate pekny desing !

2 LadyWinky LadyWinky | E-mail | Web | 5. června 2010 v 16:35 | Reagovat

super blog, jestli chceš podívej se na můj

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.